Sıkça Sorulan Sorular

Hayır değiliz. Biz oyuncu/sunucuları, Yönetmen/Yapımcılarla bir araya getiren bir platformuz.
Hayır. Yönetmen/Yapımcılar sizi seçtiği taktirde dizi ve filmlerde rol alabiliyorsunuz.
Hayır. oyuncukatalogu.com platformu oyuncu/sunucuları Yönetmen/Yapımcılarla bir araya getiren bir platformdur. Oyuncu seçimine herhangi bir etkimiz bulunmamaktadır.
Yönetmen/Yapımcılar siz sitemize üye olurken belirlemiş olduğunuz kriterlerin hepsini görmektedirler. Sizi seçerken bu kriterleri tamamiyle kendileri belirlemektedirler.
Hayır. Aldığınız ücretin tamamı size aittir.
Hayır. Yalnızca Yönetmen/yapımcılar size ulaşabilirler.

1. Videoda Anlatım ve Yapılacaklar: Adınız Soyadınız, doğum tarihiniz doğduğunuz şehir ile birlikte (gün, ay ve yıl şeklinde olacak şekilde) ( Örnek: 1 Nisan 1998 İstanbul doğumluyum), yaşadığınız şehir,  eğer varsa hangi okulları, bölüm ve/veya kursları bitirdiğiniz, eğer varsa daha önce kamera önü deneyim yeriniz/yerleriniz ve varsa özel yeteneğinizi (Örnek: çok iyi ata binmek, dans etmek (hangi dans olduğu) vs. gibi kaç yıldır yaptığınız ile birlikte) kısaca düzgün bir dille anlatınız. Konuşmalarınız bittikten sonra her iki yana dönerek (önce sol-ortaya  ve sonra sağa-ortaya) yan profil görsellerinizi oluşturup, en son kameraya dönerek videoyu sonlandırınız. Örnek: İsmim Buse Çetinkaya. 1 Nisan 1998 İstanbul doğumluyum. İstanbul’ da yaşıyorum. Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunuyum. İstanbul Koza Tiyatrosunda tiyatro oyuncusuyum. 2 yıldır tango dansı yapmaktayım. (Ve önce sol-ortaya ve sonra sağa-ortaya dönüşle videoyu sonlandırınız.)

2. Videonun Teknik Özellikleri: Videonuzu doğru ışıklandırmayla (yüzünüz parlamayacak ve karanlıkta da kalmayacak net görünür bir şekilde), kadrajdan çıkmadan, belden yukarısı görünecek ve yüzünüz kadrajın tam ortasında kalacak şekilde, doğru mesafeden (çekim yaptığınız cep telefonu, çekim tripodu vs. ile aranızda 1,5 m. mesafeden), abartılı makyaj ve aksesuarlarınız olmadan, sade düzgün bir kıyafetle, doğru ses tonuyla (çok kısık yada aşırı yüksek olmayan, anlaşılabilir) size ait sesiniz ile dışarıdan başka bir ses, müzik vs. gelmeyecek şekilde sessiz bir ortamda, arka fonunuz düz renk bir duvar önünde olacak şekilde (perde, duvar resimleri vs.olmayan), videoya yazı, görsel vs. gibi birşeyler eklemeden hazırlayınız. Videonuzun uzunluk süresi yaklaşık en fazla 1 dakika olmalıdır. 

3. Showreel: Birden fazla dosya yükleyebileceğiniz için eğer varsa size ait showreellerinizi de yükleyiniz. (Showreelleriniz olsa da Tanıtım Videonuzu da yükleyiniz.)